אבני חיפוי

עבודות בתחום

אבני חיפוי מטרות ושימושים

כולנו מכירים את המושג "אבן ירושלמית" כסוג של אבן שנועדה לחפות ולצפות מבנים מצדם החיצוני, אך לא כולנו יודעים שקיימים סוגים נוספים של אבנים שנועדו לחיפוי, בנוסף צריך להבדיל –  יש אבנים שנועדו לחיפוי שטח פנימי, לעומת אבני חיפוי שמטרתם לחפות מבנה מצדו החיצוני. חיפוי של אבן מעניק למבנה מספר יתרונות:

למה מבצעים חיפוי אבן למבנים ?

אמנם יתרון גדול יש לחיפוי אבן, והוא קשור למראה של המבנה. בין אם החיפוי פנימי ובין אם חיצוני הוא משפיע בצורה ניכרת על המראה של המבנה, ואכן חלק מהחיפויים נעשים במטרה להשיג מראה מסוים או עיצוב כלשהו. אך זה לא רק זה, שכבת האבן מעניקה למבנה שכבת בידוד נוספת מפני חום או קור, וכן הגנה על המבנה מפני בלאי הנוצר תוך כדי שימוש במבנה.

סוגים שונים של אבני חיפוי

הראשונה והמוכרת הצועדת בסך, זו כמובן האבן הירושלמית – שלגמרי לא רק בירושלים משמשת לחיפוי מבנים מצדם החיצוני, אבו חלילה זו אבן נוספת שמטרתה להשיג מראה דומה לשיש. גם אבני כורכר משמשות לחיפוי, אלו אבני חול שנועדו למטרה זו, אך הן אינן עמידות דין ומאבדות את צבען תוך זמן לא ארוך. אבני העצמון יסייעו לכם בעיצוב של קירות בצבעים שונים. ויש עוד סוגים רבים של אבנים שנועדו לחיפוי.

אז במה לבחור מכל המוצע ?

אז אם אתם עומדים לקראת בניה, שיפוץ או חיפוי של מבנה, ואתם צריכים להחליט באיזו אבן אתם בוחרים – שימו לב, המדד הראשון לבחירה שלכם הוא הצורך. מה אתם עומדים לחפות? האם אתם זקוקים לאבני חיפוי בשביל לבצע חיפוי פנימי או חיפוי חיצוני? אין דומה אבן המתאימה לחיפוי צדו חיצוני של מבנה לאבן המתאימה לצדו הפנימי, הן מבחינת העמידות של האבנים והן מבחינת המראה שלהם. לאחר שאתם יודעים אילו סוגי אבנים מתאימים למטרה שלכם. תוכלו לשקול את השיקולים האישיים שלכם בהתאם למוצע.

מהו המראה שתרצו להשיג ?

והנה הגיע שלב השאלה העיצובית – מהו המראה אותו תרצו להשיג ? איזה סגנון עיצובי מדבר אליכם? חשוב לזכור כי אי אפשר לבחור את האבן ולשכוח את כל האלמנטים סביב. התחשבו במראה וביתר האובייקטים בסביבה. מתלבטים? רוצים לקנות את הטוב ביותר ? בואו לאבן ושיש סלקטד, כאן תמצאו מבחר של אבני חיפוי ושיש במבחר גדול. אצלנו תיהנו מייעוץ מקצועי שיסייע לכם לבחור את האבן הנכונה, זו שתשמש אתכם היטב לאורך שנים.

צור קשר