אבני חיפוי

מטרות ושימושים

כולנו מכירים את המושג "אבן ירושלמית" כסוג של אבן שנועדה לחפות ולצפות מבנים מצדם החיצוני, אך לא כולנו יודעים שקיימים סוגים נוספים של אבנים שנועדו לחיפוי, בנוסף צריך להבדיל –  יש אבנים שנועדו לחיפוי שטח פנימי, לעומת אבני חיפוי שמטרתם לחפות מבנה מצדו החיצוני.

חיפוי של אבן מעניק למבנה מספר יתרונות

יתרונות של חיפויים

אמנם יתרון גדול יש לחיפוי אבן, והוא קשור למראה של המבנה. בין אם החיפוי פנימי ובין אם חיצוני הוא משפיע בצורה ניכרת על המראה של המבנה, ואכן חלק מהחיפויים נעשים במטרה להשיג מראה מסוים או עיצוב כלשהו. אך זה לא רק זה, שכבת האבן מעניקה למבנה שכבת בידוד נוספת מפני חום או קור, וכן הגנה על המבנה מפני בלאי הנוצר תוך כדי שימוש במבנה.

סוגים שונים של אבני חיפוי

הראשונה והמוכרת הצועדת בסך, זו כמובן האבן הירושלמית – שלגמרי לא רק בירושלים משמשת לחיפוי מבנים מצדם החיצוני, אבו חלילה זו אבן נוספת שמטרתה להשיג מראה דומה לשיש. גם אבני כורכר משמשות לחיפוי, אלו אבני חול שנועדו למטרה זו, אך הן אינן עמידות דין ומאבדות את צבען תוך זמן לא ארוך. אבני העצמון יסייעו לכם בעיצוב של קירות בצבעים שונים. ויש עוד סוגים רבים של אבנים שנועדו לחיפוי.

אז במה לבחור מכל המוצע?

אז אם אתם עומדים לקראת בניה, שיפוץ או חיפוי של מבנה, ואתם צריכים להחליט באיזו אבן אתם בוחרים – שימו לב, המדד הראשון לבחירה שלכם הוא הצורך. מה אתם עומדים לחפות? האם אתם זקוקים לאבני חיפוי בשביל לבצע חיפוי פנימי או חיפוי חיצוני? אין דומה אבן המתאימה לחיפוי צדו חיצוני של מבנה לאבן המתאימה לצדו הפנימי, הן מבחינת העמידות של האבנים והן מבחינת המראה שלהם. לאחר שאתם יודעים אילו סוגי אבנים מתאימים למטרה שלכם. תוכלו לשקול את השיקולים האישיים שלכם בהתאם למוצע.

מהו המראה שתרצו להשיג ?

והנה הגיע שלב השאלה העיצובית – מהו המראה אותו תרצו להשיג ? איזה סגנון עיצובי מדבר אליכם? חשוב לזכור כי אי אפשר לבחור את האבן ולשכוח את כל האלמנטים סביב. התחשבו במראה וביתר האובייקטים בסביבה. מתלבטים? רוצים לקנות את הטוב ביותר ? בואו לאבן ושיש סלקטד, כאן תמצאו מבחר של אבני חיפוי ושיש במבחר גדול. אצלנו תיהנו מייעוץ מקצועי שיסייע לכם לבחור את האבן הנכונה, זו שתשמש אתכם היטב לאורך שנים.

סוגי חיפויים

בריקים או קיר פסיפס

למעשה מדובר באלמנט עתיק יומין, אך גם בעת האחרונה הייתה לו עדנה. ולצורך עיצוב מבנים וביצוע חיפוי קירות משתמשים במקומות רבות בבריקים. למעשה מדובר על לבנה, אך המונח בריק מבטא את היות הלבנה מתאימה למטרת חיפוי בלבד, ולא למטרת הקמת המבנה או הקיר בעצמו, בדומה ללבני הבניין. הבריקים משמשים למטרות של חיפוי מבנים מצדם הפנימי. הם תורמים למבנה מבחינת עיצוב וכן מבחינת היציבות שהם מקנים לו. מלבד זאת יש לבריקים יתרונות רבים. זו הסיבה שבריקים נעשו לאלמנט רווח ופופולארי בהחלט. ובבתים רבים ניתן למצוא שימוש בהם למטרות חיפוי פנים.  

חיפויים

בריקים מפרוק לחיפוי קירות חיצוניים

עולם חומרי הבניה כולל מגוון רחב של חומרים, כאשר בהתאם למטרה ולצורך ניתן לאתר את החומר המתאים – זה שיוכל להתאים למטרה ולהוות מענה הולם לצורך. גם לצרכי חיפוי ניתן לבחור מתוך המגוון הרחב את החיפוי המתאים, כך שהתוצאה תתברר כמוצלחת וטובה. היא תשמש את בעלי הבית לאורך זמן היטב. ותישמר במראה נפלא לאורך זמן.  לחיפוים יש מספר יתרונות מרכזיים.

עבודות בתחום