ריצוף חוץ

ריצוף גינה / ריצוף חוץ – מה שחשוב לדעת

מעוניינים לרצף את הגינה? החלטתם לחפות חלק מהחצר שלכם ברצפות?

יש לדעת שריצוף חוץ אינו זהה לריצוף חדר או שטח בתוך הבית או בשטח בנוי. שכן הנתונים המיוחדים השוררים בשטח החיצוני, משליכים גם על עבודת הריצוף. זו הסיבה לכך שחייבים לשים לכך כבר בעת הפניה לאיש המקצוע שיבצע את העבודה, וכמובן – כאשר אתם בוחרים את סוג הריצוף בו תרצפו את השטח המדובר.

שימו לב לעמידות!!

הפרמטר הראשון שחייבים לשים לב אליו בעת בחירת סוג הריצוף, הוא העמידות של האבן בתנאי חוץ. שכן רצפות הנמצאות באופן קבוע חשופות לאור השמש ולקרינתה, כמו גם לגשמים ולקרה, חייבות להתאים למטרה זו. שאם לא כן הריצוף עלול להינזק ולאבד את המראה היפה שלהם. לכן יש לבחור אבנים או רצפות יציבות ועמידות בפני תנאי מזג אוויר שונים. כך יישמר הריצוף במראה נאה לאורך זמן. ללא נזקים וקלקולים.

העיצוב של החצר או הגינה!

הפרמטר השני במעלה הוא עניין המראה שיושג – בחירת אבני הריצוף ישפיע על המראה ועל העיצוב של הגינה. יש כאלו שיבחרו באבן במראה טבעי, כזה שישתלב היטב עם הצמחייה שסביב, אחרים יבחרו אבני שיש שיהוו השלמה למראה של המבנה או הבית הסמוך. במהלך הבחירה שימו לב לגוון האבן אותו אתם בוחרים ולגודל של האריח. נסו לדמיין את המרקם שיתקבל לאחר ביצוע העבודה.

משטח מונע החלקה

האזור החיצוני יהיה פעמים רטוב – כתוצאה מהשקית הצמחים הסמוכים או בגין מי הגשמים. חשוב להגן על תושבי הבית מפני החלקה. כאשר בוחרים באבן טבעית ניתן לבצע תהליך מונע החלקה, וזאת על ידי חספוס האבן בתהליך של התזת חול או הברשה. כך יהיה המשטח בטוח לצעידה גם אם הוא יהיה רטוב. ולא יגרום לנפילות לצועדים בחצר.

עבודת הריצוף

בעת ביצוע עבודת הריצוף על הרצף לשים ליבו למידת השיפוע של המשטח המרוצף. בשונה מבית בו הריצוף ישר לחלוטין, ריצוף חוץ צריך להיעשות במידה מסוימת של שיפוע, וזאת בשביל לאפשר למי הגשמים להתנקז לכיוון רצוי, ולא להישאר בדמות שלוליות מטרידות בחצר.

בואו לאבן ושיש סלקטד!

אנחנו מזמינים אתכם בחום להכיר את המבחר העצום הקיים בחרת סלקטד – שיש ואבן. אצלנו תוכלו להתרשם ממבחר של אבנים למטרת ריצוף חוץ. בעזרת היועצים שלנו תוכלו לבחור לחצר שלכם את האבנים או את השיש המתאימים ביותר, כאלו שימצאו חן בעיניכם, ישלימו את המראה של הגינה שלכם. וכמה חשוב – יחזיקו מעמד לאורך זמן.

ריצוף גינה או ריצוף החוץ, הוא מרכיב עיקרי בעיצוב החלל החיצוני מסביב לבית. תכנון ריצוף החוץ הוא חלק בלתי נפרד מתכנון הגינה, המקיפה את המבנה,  בין אם זה בית פרטי או מבנה ציבורי.

ריצוף גינה וחוץ שמעוצב מאבן טבעית מעניק תחושה של חיבור לטבע ומשתלב בצורה הומוגנית וטבעית ביותר לצמחיה ולעיצוב הכללי של החלל הנוף הסובב את המבנה. ריצוף גינה מגיע בגוונים שונים ורצוי להתאימו לריצוף הפנים ובכל ליצור מראה עיצובי אחיד וזרימה מהחוץ לפנים ולהפך – כך שנוצרת תחושה של אינסוף.

השימוש בריצוף חוץ באבן שיש טבעית ממסגר את הבית ומותאם לספי החלונות, מדרגות הכניסה והחיפוי החיצוני של המבנה. לשימוש באבן יש יתרון נוסף והוא שניתן לעבד את האבן למרקן מחוספס מונע החלקה על ידי התזת חול או הברשה. תהליכים אלו של עיבוד האבן מעמיקים את הטקסטורה של האבן ומעצימים את הנוכחות שלה.

באבן ושיש סלקטד תוכלו להתרשם ממבחר גדול של אבנים לריצוף גינה בגדלים ועיבודים שונים מכל רחבי העולם וכן מאבנים מקומיות.

ריצוף בורגון – הוא אוסף של אבנים מסוגים – גדלים וגוונים שונים שמרצפים יחד לקבלת מראה מרהיב של טבע פראי.