קופינג שיש

תחום הריצוף והשיש כולל בתוכו מגוון רחב של מוצרים.

לכל מוצר יש ייחודיות משלו ותכונות המאפיינות אותו. כאשר נוקטים במונח קופינג מתכוונים בעצם לכל המוצרים שנועדו לשמש בקצוות חיפוי או ריצוף. מטבע הדברים יהיו אריחי הקצוות חשופים יותר למים ולרטיבות, כמו כן תהיה להם השלכה ישירה על האיטום של המבנה. לכן עובר הקופינג תהליך ייצור מיוחד שעושה אותו לעמיד בפני רטיבות ובלאי. לקופינג יש תפקיד חשוב בניקוז המים שמצטבר במקום, וכן בהגנה על השטח מפני חדירה של נוזלים וטפטוף מזיק. כולנו מודעים לחומרת הנזק של רטיבות בקירות או בקרה. הקופינג הוא אחד המגינים המשמעותיים מפני תופעות כאלו.

נדבך ראש או נדבך עליון אלו המילים העבריות שמגדירות את המונח קופינג. ניתן להשתמש באריחי שיש או אבן. כמו כן יש אפשרות לבצע את האיטום בקצוות בעזרת חומרי גלם אחרים. חשוב לוודא שמדובר בחומר אטום שיספק את ההגנה הנדרשת למבנה. וכן שהחומר יצליח לנקז ביעילות את המים שמצטברים במקום במהלך השימוש.

מהם התפקידים של קופינג שיש?

לקופינג יש מספר מטרות חשובות. ראשית הוא מונע היקוות של מים בחלק העליון של הקיר. הוא מנקז את המים לעבר פתחי הניקוז של הבניין. בנוסף משמש הקופינג כשכבת איטום לחלק העליון של המעקה. הוא מונע נזילות וטפטופי מים לעבר הקירות החיצוניים של הבניין. מלבד זאת הוא מכסה ומגן על שפת הטיח שבקיר, ומונע חדירה של מים בין התשתית לשכבת הטיח.

רכישה והתקנה של קופינג שיש

לרוב מבצעים קופינג באמצעות חיפויים מאבן, משיש או מאבני ריצוף אחרים. יש לוודא כי המוצר הנבחר אכן נועד למטרה זו, ושיש לו את התכונות המתאימות לשם איטום המבנה וניקוז המים. יש לדעת כי לפני התקנת הקופינג צריך לבצע איטום באמצעות חומרים המיועדים לכך.

מלבד לבחירה של מוצר איכותי ומתאים למטרה חובה להתייחס לאיכות ההתקנה. כמו בכל עבודת איטום, גם כאן יש משמעות רבה להתקנה ולמקצועיות של בעל המלאכה. שכן נחוצה יכולת מקצועית מוכחת, והבנה בתחום הבניה כדי לבצע את ההתקנה כראוי.

הכירו אותנו!

חברת סלקטד אבן ושיש הינה יצרנית וספקית של מוצרי אבן ושיש. אצלנו ניתן להשיג את כל מוצרי השיש האיכותיים והמומלצים ביותר. אנחנו מציעים ללקוחותינו מבחר רחב של מוצרי שיש לכל מטרה וצורך. אם חשוב לכם לערוך את הקניה בחנות מקצועית ומומלצת – אנחנו הכתובת שלכם. פנו אלינו ותוכלו לקבל ייעוץ מקצועי וליווי לכל אורך תהליך הבניה.